Internet koju projekt

Põlvamaal käivitub projekt, millega ühendatakse vähemalt 90% eramutest ja ärihoonetest fiiberoptilise sidekaabli võrguga.

Eesti Andmesidevõrk MTÜ on algatanud koostöös kohalike omavalitsustega Põlvamaal projekti „Internet Koju", mille eesmärk on ühendada vähemalt 90% potentsiaalsetest tarbijatest ülikiiret internetiühendust võimaldava fiiberoptilise sidevõrguga. Käesoleval aastal toimub projektide ettevalmistamine, aastatel 2018 - 2020 projekteerimine ja sidevõrgu ehitus.

Internetiühendus on sama oluline kui veevärk või elektriühendus. Järgmiseks „tiigrihüppeks" on vaja Eesti kõigile kodudele ja ettevõtetele muuta kättesaadavaks kiire ja stabiilne sideteenus. Fiiberoptiline sidevõrk võimaldab aastakümneteks praktiliselt piiramatuid andmesidekiirused, mis toob tarbijateni praegused ja homsed digilahendused - internet, televisioon, valvesüsteemid, nutika kodu lahendused jm.

Sellest vajadusest on aru saanud ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning on algatanud meetme, millega toetatakse internetiühenduse loomist turutõrke piirkondades. Paraku on vahendid piiratud. Projekti edu eeldusteks on kohalike omavalitsuste koostöö ja võrguga liituda soovijate võimalikult suur arv.

Liitumissoovi esitamiseks on avatud veebileht internetkoju.ee, kus on võimalik kaardile märkida aadress, kuhu internetikaabel peaks jõudma. Projekti raames tuuakse fiiberoptiline kaabel majja ja kaablivõrguga liitumine läheb soovijale maksma maksimaalselt 150 eurot.

Eesti Andmesidevõrk MTÜ tegeleb ainult võrgu haldamisega. Digiteenuseid hakkavad pakkuma Eestis tegutsevad sideettevõtted pärast võrgu valmimist. Lõppteenuste valikust saab klient ülevaate sideettevõtete kodulehtedelt.

Projekti „Internet koju" kohta saab lisainfot kodulehelt http://www.internetkoju.ee/ või kohalikust omavalitusest.

• Projekti käigus tuuakse valguskaabel kõigile
    soovijatele koju või töökohta.
  • Võrguga liitumise tasu ühe maja kohta läheb
    soovijale maksma 150 EUR (kortermaja puhul
    150 EUR trepikoja kohta)
  • Projektiga saavad liituda soovijad nii maal kui
    ka linnas, kui majas puudub valguskaabli
    ühendus
  • Projekti eesmärk on tuua tulevikukindel kiire ja
    stabiilne internetiühendus kõigile tarbijatele
    Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal.
    Projekt on suunatud tarbijatele, kellel
    täna internetiühendus puudub või on see
    mitterahuldava kvaliteedi või hinnaga.
  • Projekti arendaja on MTÜ Eesti Andmesidevõrk,
    teenust hakkavad osutama konkurentsi
    tingimustes Eesti sideettevõtted.
    Registreeri juba täna oma soov lehel
    internetkoju.ee
    Lisainfo veebilehelt internetkoju.ee või kohalikust omavalitsusest.